DGT UTM - Uniwersalny Modem Telemetryczny

Zastosowanie

Modem UTM (ang. Universal Telemetry Modem) jest urządzeniem komunikacyjnym, przeznaczonym do dwukierunkowej transmisji danych z i do liczników. Wzbogacona funkcjonalność umożliwia zastosowanie tego urządzenia w najbardziej wymagających rozwiązaniach inteligentnych sieci pomiarowych, w tym do wsparcia usług dla prosumentów w sieciach elektroenergetycznych.

Modem UTM może pracować z wieloma różnymi licznikami mediów, np. energii elektrycznej, ciepła i wody. Dzięki elastycznej konstrukcji, która umożliwia w prosty sposób dokonanie wyboru pomiędzy interfejsami mierników, modem może być stosowany zarówno w zastosowaniach przemysłowych jak i domowych.

Funkcjonalność

Modem może pracować w trybie transparentnym - umożliwiając transmisję pomiędzy licznikiem a oprogramowaniem AMM lub w trybie buforowym, w którym odczytuje dane z licznika, zapisuje je i wysyła do centralnej bazy danych według wcześniej zdefiniowanego harmonogramu.

Modem UTM może być wyposażony w następujące interfejsy: do licznika impulsów, RS232, RS485 i CLO. Wszystkie złącza interfejsów - do licznika, dla karty SIM / RUIM i złącz antenowych są zabezpieczone zdejmowaną osłoną, która może być zaplombowana. Modem zawiera wbudowany stos TCP/IP, co umożliwia przezroczystą wymianę danych z urządzeniami podłączonymi do interfejsów szeregowych.

Komunikacja modemu z oprogramowaniem AMM może wykorzystywać transmisję pakietową za pomocą UMTS, GPRS, technologii CDMA2000 jak i transmisję komutowaną (tylko w przypadku sieci GSM / GPRS). Połączenie z modemem może być ustalone za pomocą statycznego adresu IP w przypadku transmisji pakietowej, lub z użyciem numeru MSISDN w przypadku transmisji komutowanej.

Wersja LTE będzie wkrótce dostępna.

dgt logo footer

DGT Sp. z o.o. ST. Młyńska 7,
83-010 Straszyn, POLAND, mail: dgt@dgt.pl
tel: +48 58 6820 725 | fax: +48 58 683 29 25