Tylko dzięki opanowaniu i szczegółowym instrukcjom udzielonym rodzicom drogą telefoniczną udało się uratować półtoraroczne dziecko. Połączenie na numer alarmowy zostało odebrane w KPP Opoczno. Funkcjonariusz Rafał Karasiński spokojnym głosem instruował rodziców w jaki sposób udzielić dziecku pierwszej pomocy do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Więcej: link do artykułu

System łączności Policji w Opocznie jest częścią Zintegrowanego Systemu Stanowisk Kierowania – autorskiego rozwiązania opracowanego przez KWP w Łodzi.
DGT było generalnym wykonawcą tego projektu. Celem projektu, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego było usprawnienie komunikacji oraz szybsza reakcja na zdarzenia poprzez stworzenie nowoczesnego systemu stanowisk kierowania.
System oparty jest na wykorzystaniu serwerów telekomunikacyjnych integrujących analogowe i cyfrowe środki łączności przewodowej i łączności radiowej, łączy teleinformatycznych oraz nowoczesnych konsoli operatorskich umożliwiających sprawne współdziałanie stanowisk kierowania, w tym także w sytuacjach kryzysowych