W dniach 15-18 września odbędą się w Rytrze X Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Jest to okazja do podziwiania profesjonalizmu i sprawności zespołów ratowniczych w różnych, symulujących prawdziwe zdarzenia, sytuacjach. Mistrzostwa znalazły się w programie obchodów 120-lecia Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, drugiego – po wiedeńskim – w Europie. DGT jest sponsorem obchodów Jubileuszu.

Warto wspomnieć, że przy okazji Jubileuszu odbył się 4 czerwca 2011 Dzień Otwarty Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Odwiedzający mieli okazję poznać pogotowie od środka, przyjrzeć się z bliska czynnościom i sprzętom ratowniczym, dowiedzieć się jak postępować w różnych wypadkach, co należy zrobić do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Jedną z atrakcji było specjalnie urządzone demonstracyjne centrum dyspozytorskie. Mógł tu każdy zobaczyć rozmieszczenie i ruch karetek, przekonać się, że karetki są pod stałym nadzorem, co pozwala optymalnie wykorzystywać zespoły, by jak najszybciej docierały do miejsca zdarzenia.

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe wdraża najnowocześniejsze w Polsce centrum dyspozytorskie, budowane w oparciu o Zintegrowany System Łączności DGT-MCS.