Na tegorocznych targach MSPO w Kielcach tytułem DEFENDERA - nagrodą przyznawaną wystawcom najlepszego sprzętu dla wojska i służb policyjnych za wyroby wyróżniające się oryginalnością i nowatorstwem mysli technicznej- uhonorowano Zintegrowany System Łączności DGT-MCS.

Opracowany i wyprodukowany przez firmę system DGT-MCS (Multifunctional Communication System) jest przykładem umiejętnego wykorzystania doświadczenia firmy na wielu różnych płaszczyznach komunikacji.

Podstawową funkcją DGT-MCS jest integracja cyfrowych oraz analogowych środków łączności przewodowej ze środkami łączności radiowej. System zapewnia dostęp do radiowych i przewodowych (analogowych i cyfrowych) środków łączności typowych dla Sił Powietrznych.

Przeznaczony jest między innymi dla Centrów Operacji Powietrznych, lotnisk oraz Straży Granicznej. Stosowany może być w systemach ratownictwa (CPR) oraz wszędzie tam, gdzie niezbędna jest synchronizacja działań przy wykorzystaniu łączności radiowej i/lub telefonicznej. Elastyczność oraz łatwość dostosowania do specyficznych wymagań sprawia, że produkt DGT może być bardzo szybko wdrożony i przystosowany do konkretnych wymagań.