19 października 2006 na Politechnice Gdańskiej odbyła się regionalna gala najbardziej innowacyjnych firm Regionu Pomorza. W ten sposób BRE Bank – wspólnie z Instytutem Nauk Ekonomicznych PAN i Gazetą Prawną – pragnie promować i nagradzać firmy, które zmieniają obraz polskiej gospodarki oraz tworzą nową rzeczywistość.

Od 2005 roku z inicjatywy BRE Banku, prowadzonym przez Polską Akademię Nauk badaniom nad innowacyjnością polskiej gospodarki towarzyszy Ranking 500 najbardziej innowacyjnych firm.

W 2006 roku przeprowadzono po raz pierwszy rankingi regionalne, w których wyróżniane i nagradzane są najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa z danego regionu.

Miło nam poinformować, że na liście najbardziej innowacyjnych firm regionu Pomorza firma DGT znalazła się na trzecim miejscu.

Firma DGT została wyróżniona Certyfikatem Innowacyjności a najwyższe spośród czołowej trójki nakłady na działalność badawczą i rozwojową. Stanowią one aż 83,8% wydatków na działalność innowacyjną ogółem. Firma ma także zatwierdzony jeden patent w 2005 roku.